SEAT: ŠVIESESNIAM IR ŠVARESNIAM RYTOJUI

Daugybė žmonių kalba apie gamtos išsaugojimą. Tuo tarpu SEAT imasi realių veiksmų šiam tikslui pasiekti. Mes esame pasiryžę prisiimti atsakomybę už gamtą bei surasti būdų, kaip sumažinti anglies dvideginio išmetimą. Todėl daug dirbame ir ieškome naujų kelių, kaip sukurti gamtai saugų automobilį, tačiau tuo pačiu išsaugoti kokybę ir vairavimo malonumą.

Susipažinkite su trimis mūsų gamtos saugojimo programomis, jų išskirtinumu bei atsakomybe ekologiškam mobilumui:

  • Sunkiasvorius komponentų tiekimo sunkvežimius pakeisti traukiniais.
  • Sukurti milžinišką gamyklą, kuri taupo energiją.
  • Pagerinti transporto priemonių ekonomiškumą, neįtakojant jų techninių galimybių.

ELEKTRA VAROMOS TRANSPORTO PRIEMONĖS PRIEINAMOS VISIEMS

Įsipareigojimų gamtai ir „eko mobilumui“ vykdymą patvirtina du elektra varomi SEAT modeliai, išbandyti 2012 metais. Pirmas - naujasis „Leon TwinDrive Ecomotive“, į atmosferą neišmetantis kenksmingų dalelių ir galintis nuvažiuoti toliau. Kitas modelis - „Altea XL Electric Ecomotive“, turintis 115 AG variklį bei įkraunamą bateriją. Su pakrauta baterija juo galima nuvažiuoti net 135 km, taigi šis automobilis puikiai tiks tiek šeimai, tiek verslui. Eko mobilumas yra vienas iš svarbiausių SEAT strateginių tikslų. Siekdami vykdyti įsipareigojimus, 2015 m. mes planuojame mūsų gamoje sukurti pirmą „Plug-In“ tipo hibridinį automobilį, o iki 2016 m. pradėti prekybą elektra varomu modeliu.

VEIKSMINGA IR PATIKIMA LOGISTIKA

Gamtai įsipareigojęs automobilių gamintojas privalo daryti kur kas daugiau, nei tik kurti ekonomiškesnius automobilius. Tam, kad sumažintų sunkiasvorių transporto priemonių įtaką gamtai, SEAT investavo 8,6 mln. eurų į geležinkelio liniją tarp Martorelio ir Zona Franca SEAT gamyklų (šalia Barselonos). Du 205 m. ilgio dyzeliniai traukiniai per 40 km besidriekiančią liniją perveža maždaug milijoną kubinių metrų atsarginių dalių per metus. Priskaičiuojant traukinius, kurie pagamintus automobilius transportuoja į Barseloną, sunkiojo transporto kelionių sumažėja iki 57 000 kiekvienais metais.

ATSINAUJINANTI ENERGIJA

2011 m. liepą SEAT tapo pirmąja Ispanijos kompanija, kuri buvo apdovanota ISO 50.001 sertifikatu. Tai visame pasaulyje pripažįstamas ekologinės pusiausvyros ir energijos efektyvumo standartas. Mes išleidome daugiau negu 17 mln. eurų saulės baterijoms. Daugiau negu 20 tūkst. tokių baterijų yra sumontuotos ant Martorelio gamyklos stogo. Jos per metus pagamina apie 13 mln. kWh švarios elektros energijos ir sumažina CO2 emisijas iki 6200 tonų kasmet. Jos gaminamos elektros suvartojimas prilygsta 3 tūkst. įprastų Ispanijos gyvenamųjų namų elektros sąnaudoms.

SEAT ECOMOTIVE

SEAT visuomet buvo ir bus automobilių gamintojas. Ir mūsų siekiai kurti ekologiškus automobilius niekada nesibaigs. „Ecomotive“ principas yra paprastas ir aiškus: sumažinti emisijas, sutaupyti jūsų išlaidas degalams ir suteikti nepakartojamą malonumą sėdint už SEAT automobilio vairo.